Dobrý den,

obracíme se na Vás s nabídkou služby terapeutické linky Sluchátko. Posláním Sluchátka je nabízet unikátní službu v podobě odborné dostupné bezplatné telefonní psychoterapeutické pomoci. Jsme k dispozici všem, kdo v dnešní době pociťují psychickou nepohodu nebo potřebují terapii, která jim z různých důvodů není dostupná. Sluchátko je dnes dostupné klientům napříč celou republikou díky naším terapeutům, donorům a podpoře MHMP a Moravskoslezského, Karlovarského, Libereckého a Ústeckého kraje.

Rádi bychom touto cestou nabídli služby linky Sluchátko Vaším spoluobčanům. Nejsme krizová linka, jsme linka do psychoterapie. Naším klientům poskytujeme tři až 50 minutové rozhovory zdarma (klient platí pouze poplatek svému telefonnímu operátorovi). Klient zůstává v anonymitě a odborník na lince mu může pomoci i s výběrem vhodné navazující terapie.

V důsledku situace s tornádem na jižní Moravě a v Ústeckém kraji nabízíme lidem jím postiženým a těm, kteří tam pomáhají, střednědobou navazující péči v podobě 6 psychoterapií po telefonu zdarma. 

Založili jsme na darujme.cz sbírku, kde nám mohou lidé či společnosti přispět na provozní náklady linky. Pomůžou nám zajistit dostupnost služby v potřebné šíři pro všechny zájemce z postižených oblastí.

Teď je důležité, aby se o nás dozvěděli právě ti, kdo naší pomoc potřebují. Velmi vysoký poměr volajících jsou senioři, kteří žijí v domácím prostředí, pracující středního věku a osoby s duševními problémy. Rád bych vás požádal o sdílení informací či materiálů o lince a její službě.

Přikládám  tiskovou zprávu informující o rozšíření služby pro oběti postižené živelnou pohromou. Zde jsou též odkazy na sbírkuInstagramové Facebookové příspěvky odkazující na nabídku pro oběti tornáda.

Dále v příloze zasíláme letáčky, kterými již nyní oslovujeme širokou veřejnost, kolegy a organizace. Bližší informace o službách Terapeutické linky Sluchátko najdete také na našich nových webových stránkách www.linkasluchatko.cz nebo na FB Sluchátko a Instagram.

Pokud Vás naše služby zaujaly, budeme rádi za sdílení letáku, příspěvků, sbírky, informací o lince s Vašimi spoluobčany nebo na Vašich sociálních sítích nebo za zveřejnění článku ve Vašich novinách, který naleznete v příloze. Uvítáme pokud budeme ve spojení a budeme moci společně hledat cesty jak podpořit všechny, kdo to dnes potřebují.

Pokud budete mít zájem o jakékoliv další informace, obraťte se prosím na mě, nebo na kontakt v tiskové zprávě.

S pozdravem, Mgr. Petr Fabián, PhD, ředitel

 

TZ_září 2021

LInka_Sluchatko_MSkraj