heraldick?abulka
 
Nepřehlédněte!

Nákup techniky

V závěru roku 2004 zastupitelstvo obce schválilo nákup zahradního traktoru Husqvarna CTH 150 XP od firmy Lignus, kterým budou od počátku sezóny pravidelně udržovány travnaté pozemky v majetku obce tj. kolem pomníku, před bytovkami, v zahradě mateřské školy, v zahradě Rajmanea, areálu sv. Floriánka apod. a rovněž na základě řádné dohody také pozemky ve vlastnictví Moravské společnosti pro kapitálové investice, a. s. (okolí bytovek) a pozemek ve vlastnictví Římskokatolické církve (starý hřbitov).

traktor

Zahradní traktor Husqvarna CTH 150 XP je vybaven motorem Kawasaki (dvou válec, výkon 15 Kw) s automatickou hydrostatickou převodovkou. Pro sečení trávy je vybaven dvěmi hlavami se 4 noži o záběru 107 cm. Výška sečení je plynule nastavitelná od 38 do 102 mm, koš je o objemu 230 l. Příslušenstvím traktoru je systém mulčování, možnost výhozu bez koše (hnojení), vozík o nosnosti cca 350 kg, radlice na vyhrnování sněhu o velikosti 125 cm a sněhové řetězy. Dokoupit lze dále závaží na kola, shrabovač listí, zametač komunikací, vozík na posypový materiál s rozmetadlem apod.

V lednu 2005 byla dále zakoupena sněhová fréza. Udržování chodníků v zimních měsících tak bude mnohem jednodušší a rychlejší, a to zejména v místech bezprostřední blízkosti hlavní komunikace.

---      2006    Ing. David Foldyna     ---