heraldick?abulka
 
Nepřehlédněte!

Vstupní brána na hřbitově a oplocení kolem komunikace - realizace srpen-září 2006

Tato stavba počítá s kompletní rekonstrukcí dolní i horní vstupní brány. Podezdívka a sloupky budou vyhotoveny z kamene, pole budou vyplňovat dřevěné latě. Dále bude kompletně rekonstruován plot kolem komunikace.

oplocení hřbitova 1 - výkop
oplocení hřbitova 2 - výkop

Práce kameníkům šla od ruky, kdy za neuvěřitelně krátkou dobu stály sloupy dolní části oplocení v plné kráse. Nyní se jen čeká na vyplnění polí dřevěnými latěmi a osazení vstupní bránou.

oplocení hřbitova 3 - zděný základ
oplocení hřbitova 4 - zděný základ

Rovněž horní brána bude usazena mezi dva krásné kamenné sloupy. Našim původním záměrem bylo vybudovat kamennou podezdívku po celé délce oplocení kolem komunikace, ovšem to se příliš nelíbilo ochráncům přírody, kteří usoudili, že touto stavbou zamezíme přechodům drobného zvířectva do prostoru hřbitova a z něj. Proto bude plot bez podezdívky s dřevěnými latěmi až po zem.

oplocení hřbitova 5 - horní brána
oplocení hřbitova 5 - plot kolem cesty

Na následujících fotografiích můžete vidět celé dílo těsně před dokončením. Z důvodu toho, že oplocení nemůže mít podezdívku, bude nutno provést dorovnávací terénní úpravu, aby pod oplocením nezůstaly nesmyslné díry. U obou vstupních bran bude instalována vývěska, na které bude umístěn hřbitovní řád, otevírací doba a symboly zdůrazňující zákaz vstupu do objektu hřbitova se psy a zákaz kouření v celém prostoru hřbitova. U spodní brány bude rovněž umístěna vývěska, na kterou bude možno umístit reklamu firem zabývajících se pohřebními službami a kamenictvím.

oplocení hřbitova 3 - před dokončením
plot kolem cesty
oplocení hřbitova 3 - před dokončením
spodní brána zevnitř
oplocení hřbitova 3 - před dokončením
horní brána
---      2006    Ing. David Foldyna     ---